Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Un comerciant online nu imi accepta returul si ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Un comerciant online nu imi accepta returul si implicit rambursarea sumei plătite

Buna seara, am si eu o problema cu un commerciant online, care nu imi accepta returul si implicit rambursarea sumei pe care am platit-o pentru produsele respective.
Am achizitionat recent online 2 produse, de acelasi tip, si anume 2 pix-uri gsm de copiat cu casca japoneza.Pe acest site scrie ca nu pot returna produsele deoarece aceasta comanda a fost fscuta special pentru mine si nu se poate returna, ceea ce mi se pare absurd.
I-am explicat comerciantului ca daca nu doreste o rambursare a sumei, voi face plangere la ANPC, iar dansul mi-a spus razand ca degeaba fac ca fac degeaba, ca tot el va castiga.
Mentionez faptul ca inca nu au trecut cele 2 saptamani ds cand am primit produsul, si ca castile ce au venit asamblate in pachet nu au fost deisgilate, doar pixzurile folosite in scop personal.
[ link extern ] /
Acesta este site-ul unde puteti gasii politicile sale.
Ce pot face in acest caz?
balatalurcis, utilizator
Bineinteles ca puteti face reclamatie, dar nu cred ca veti avea castig de cauza. Ce e scris... Macar ati trecut examenele?
Am folosit pixul o singura data.

adriandimitriu a scris:

Bineinteles ca puteti face reclamatie, dar nu cred ca veti avea castig de cauza. Ce e scris... Macar ati trecut examenele?