Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Microinterprindere care a trecut in 2023 la impozit pe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Microinterprindere care a trecut in 2023 la impozit pe profit

Buna seara, o microinterprindere care a trecut in 2023 la impozit pe profit pentru ca nu avea angajat. Daca va avea angajat in 2024 sau 2025 va putea sa treaca inapoi la micro ?
Multumesc
george-neagu, moderator
da sigur poate dar doar din 2025 pt ca daca voia din 2024 trebuia sa aiba angajatul la 31.12.2023.
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal