Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara. Părinții nu sunt căsătoriți, copiii ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara. Părinții nu sunt căsătoriți, copiii sunt pe ...

Bună seara. Părinții nu sunt căsătoriți, copii sunt pe numele tatălui dar și cardul de alocație are tot datele tatălui, copii locuiesc cu mama , tatăl nu mai este de acord sa nea dea alocația .în aceste condiții cum pot sa fac cardul cu datele mamei și dacă pot recupera banii din urna ( deci același cont cu nume diferit ) .mulțumesc pt răspuns
Maria Victoria, utilizator
Daca nu au locuita stabilita de o instanta, adresati-va judecatoriei si cereti ca locuinta copiilor sa foe stabilita la dvs, mama, sa primiti pensie de la tata, sa inapoieze banii din alocatie.
Pana atunci, interesati-va la alocatii cum puteti incasa dvs banii.