Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna!Este posibil ca pentru 6 zile absente nemotivate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna!Este posibil ca pentru 6 zile absente nemotivate sa mi se ...

Buna!Este posibil ca pentru 6 zile absente nemotivate sa mi se ia o zi de concediu???
Concediul medical nu afecteaza durata concediului medical.

La stabilirea duratei concediului de odihnă anual, perioadele de incapacitate temporară de muncă, cele aferente concediului de maternitate, concediului paternal, concediului de risc maternal, concediului pentru îngrijirea copilului bolnav, concediului de îngrijitor şi perioada absenţei de la locul de muncă în condiţiile art. 152^2 C.mun. se consideră perioade de activitate prestată.
Buna ziua!Care este norma de zile lucratoare intr.o luna(de exemplu, daca intr.o luna sunt 22 zile lucratoare,176 ore, inseamna ca aceea este norma de ore lucratoare din acea luna???In codul muncii,norma de ore lucratoare nu este de maximum 160,168 de ore sau depinde si de angajator?
I Ella, utilizator
Daca intr-o luna sunt 22 zile lucratoare ..inseamna 176 ore lucratoare ..ceea ce poate corespunde normei de lucru