Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salariu persoana detasata. In cazul in care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salariu persoana detasata. In cazul in care salariatul ...

Plata salariu persoana detasata. In cazul in care salariatul detasat are un salariu mai mare decat maximul stipulat in grila salariala cf.L153 ,care este conduita ce trebuie adoptata. Mentionam ca salariatul se detaseaza de la un UAT la o unitate bugetara in subordinea UAT.
Pe durata detaşării salariatul beneficiază de drepturile care îi sunt mai favorabile, fie de drepturile de la angajatorul care a dispus detaşarea, fie de drepturile de la angajatorul la care este detaşat.