Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bună, cineva cu intarziere mintală poate face ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bună, cineva cu intarziere mintală poate face facultate?

Pai, ia vedeti, poate ? are liceul terminat, diploma de bac?
sa sustina examenul de admitere si daca intra, succes!
Eu sunt diagnosticată cu asta și mi s a făcut și indemnizație de handicap. Aș fi primită cu diagnosticul ăsta sau nu? Și la fel mi s ar tăia indemnizația dacă aș face o facultate? Mă refer să spună că na eu pot să țin pasul cu dificultățile materiilor, ( dau eu un exemplu doar, e doar un exemplu ) iar la diagnosticul meu cum nu e unul pt invățat mult și descurcare să spună că na sunt sănătoasă și că nu mai am nevoie de indemnizație și să o taie. E posibil asta?

gi-jane2 a scris:

Pai, ia vedeti, poate ? are liceul terminat, diploma de bac?
sa sustina examenul de admitere si daca intra, succes!

ati fost deja evaluata , cu sau fara facultate, daca e proviziorie veti mai fi evaluata, daca e definitiv, nu va anuleaza certificatul ca faceti o facultate.
gi-jane2, moderator