Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Microintreprindere care schimba sistemul de impozitare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Microintreprindere care schimba sistemul de impozitare

In cazul unei microintreprinderi care schimba sistemul de impozitare si devine platitoare de impozit pe profit,
la calculul impozitului pe profit se au in vedere si pierderile contabile inregistrate in anii precedenti ca microintreprindere?
george-neagu, moderator
Nu . Pierderile de cand firma era micro nu se recupereaza cand firma e la profit.