Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună dimineața! Pe 27 aprilie 2021 a murit cumnata ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună dimineața! Pe 27 aprilie 2021 a murit cumnata mea, pe ...

Bună dimineața! Pe 27 aprilie 2021 a murit cumnata mea, pe 19 mai 2023 soacra mea a decedat, pe 12 februarie 2024 a decedat soțul meu, iar pe 28 februarie 2024 a murit și socrul meu. Eu și soțul meu nu avem copii, cumnata mea are o fetița, iar socrul meu era recasotorit dar nu a avut copii cu actuala soție. Eu am dreptul la moștenire ca soție? Mulțumesc
Daca „a fost lasata” doar pe vorbe, atunci nu. Ati scris ca in acte este pe numele bunicii.