avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Important
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Important

Buna ziua
Sunt pensionar invaliditate gr.3 și
va rog frumos sa mi spuneți daca ai contract de munca cu 4 ore si ntr o zi stai doar 2 ore la serviciu se poate?
Mulțumesc frumos!
Ultima modificare: Duminică, 10 Martie 2024
mariacrisss, utilizator
Cel mai recent răspuns: mariacrisss , utilizator 10:05, 11 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate , pentru celelalte 2 ore se poate invoi .
Mulțumesc pt răspuns!
Dar dacă rămân pontata doar 2 ore este vreo problema ?
Trebuie sa mai merg la investigații și zilele de CO nu sunt de ajuns și nu as fi vrut sa iau CFP
ZI FRUMOASA!

Cornel Vasile a scris:

Se poate , pentru celelalte 2 ore se poate invoi .

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este nico problema, doar trebuie sa aveti acceptul angajatorului pentru invoirea de 2 ore.
Mulțumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Nu este nico problema, doar trebuie sa aveti acceptul angajatorului pentru invoirea de 2 ore.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

În cazul in care o persoana vine la munca si dupa 1 ora invoca ... S_GABYTA_80 S_GABYTA_80 În cazul in care o persoana vine la munca si dupa 1 ora invoca motive personale sau medicale si doreste sa plece, cum este pontat? In contractul colectiv de ... (vezi toată discuția)
Urgent indemnizatie handicap mariacrisss mariacrisss Bună ziua Îmi cer scuze că vă deranjez dar va rog frumos sa mi spuneți cum sa fac În urma unui neoplasm gr 3B am certificat handicap grav cu ... (vezi toată discuția)
Depunere acte pentru pensie de invaliditate mariacrisss mariacrisss IMPORTANT Bună ziua. Va rog frumos sa mi spuneți cum trebuie sa fac Pe 2 oct sunt programata la comisie pt expertiza medicala (cred ca mi se da gr.3) și ... (vezi toată discuția)