Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Important
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Important

Buna ziua
Sunt pensionar invaliditate gr.3 și
va rog frumos sa mi spuneți daca ai contract de munca cu 4 ore si ntr o zi stai doar 2 ore la serviciu se poate?
Mulțumesc frumos!
mariacrisss, utilizator
Se poate , pentru celelalte 2 ore se poate invoi .
Mulțumesc pt răspuns!
Dar dacă rămân pontata doar 2 ore este vreo problema ?
Trebuie sa mai merg la investigații și zilele de CO nu sunt de ajuns și nu as fi vrut sa iau CFP
ZI FRUMOASA!

Cornel Vasile a scris:

Se poate , pentru celelalte 2 ore se poate invoi .

Nu este nico problema, doar trebuie sa aveti acceptul angajatorului pentru invoirea de 2 ore.
Mulțumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Nu este nico problema, doar trebuie sa aveti acceptul angajatorului pentru invoirea de 2 ore.