Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Restituire fond de rulment
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Restituire fond de rulment

Buna ziua,
Un chirias care a achitat lunar chiria si cheltuielile de intretinere, inclusiv cotele aferente fondului de rulment si fondului de reparatii, poate solicita proprietarului restituirea sumelor achitate pentru fondul de rulment si fondul de reparatii la finalul perioadei de inchiriere ?
Daca nu v-ati inteles de la inceput ca nu platiti dv anumite sume nu mai aveti ce cere la final. e drept ca fondul de rulment i se ca restitui lui la final asta daca intre timp nu se pierde cum s-a mai pierdut si la altii.
Trebuia la inceput sa va intelegeti ca fondul rulment il plateste el.
w_v_w_v, utilizator
Potrivit Legii asociațiilor de proprietari, plata celor două fonduri e în sarcina proprietarilor.
Aveți detalii aici:
www.avocatnet.ro/articol_589...