avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca pârâta (asociatia) declara apel eu ce am de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca pârâta (asociatia) declara apel eu ce am de facut?

Buna ziua, am castigat un proces cu anularea unor hotarari AG cu drept de apel in 30 de zile. Daca asociatia declara apel eu ce am de facut? Ce acte trebuie sa intocmesc pentru acest apel?
Ultima modificare: Joi, 21 Martie 2024
gev, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:13, 21 Martie 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie să formulați întâmpinare la cererea de apel formulată de asociație.
Veți primi adresă de la instanță la domiciliul dumneavoastră în care vi se va indica termenul în care puteți formula întâmpinarea.
Ulterior, formulați toate cererile necesare care decurg din respectivul proces.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Întâmpinare la apel și atat.
Combateți ce zic ei în apel.

București 2024

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anularea ag si anularea hotărârilor luate prettydaniola prettydaniola Anularea unei A.G a asociației de proprietari (pe motiv de nerespectare a normelor legale de convocare) atrage dupa sine si nulitatea hotărârilor adoptate ... (vezi toată discuția)
Cnpas a facut apel romeo bratu romeo bratu Buna ziua Am castigat pe fond pentru recalcularea pensiei. Casa de pensii a facut apel. Ca intimat, ce documente trebuie sa prezint instantei si in ce termen ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am castigat un proces civil cu drept de apel. partea ... BrtBrt BrtBrt Buna ziua! Am castigat un proces civil cu drept de apel. Partea care a pierdut a facut apel .Daca eu nu depun intampinare in termenul de 15 zile, ce se poate ... (vezi toată discuția)