avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale data infiintarii unei firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

data infiintarii unei firme

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema:
Am o firma infiintata in decembrie 2008, dar data eliberarii certificatului de inregistrare de la Reg.Com este 06.01.2009.
Firma nu a functionat niciodata si nu am declarat si platit impozit forfetar, deoarece la vectorul fiscal a fost inregistrata in 2009.
Acum cineva de la finante mi-a spus ca trebuia platit impozit forfetar.
Cum este corect?
Care data se ia in considerare?
Cel mai recent răspuns: m_nitu , utilizator 13:17, 3 Februarie 2010
data admiterii cererii de catre judecatorul delegat.vedeti ce data aveti dupa J, si aceea este data.
Multumesc frumos. Decembrie 2008.Deci platesc impozit forfetar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societati suspendate. societati inactive. societati in regim derogatoriu. Magda Staicu Magda Staicu Stimati colegi, Va propun sa incercam o punere in ordine a celor trei situatii , pentru ca din cite am observat , situatia creata de og 34 in ce priveste ... (vezi toată discuția)
Firma nou infiintata si vectorul fiscal camicami camicami O firma nou infiintata la Reg. Comertului,in iulie 2011,este obligata sa se inregistreze si la fisc,la vectorul fiscal, din momentul infiintarii la ... (vezi toată discuția)
Impozit forfetar pentru firma dizolvata juridic de onrc anterior 2009? mihailus mihailus Prezint situatia critica a unei firme in speranta ca voi obtine informatii ce ma vor ajuta pentru identificarea solutiei optime atat mie cat si, probabil, ... (vezi toată discuția)