Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale data infiintarii unei firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

data infiintarii unei firme

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea problema:
Am o firma infiintata in decembrie 2008, dar data eliberarii certificatului de inregistrare de la Reg.Com este 06.01.2009.
Firma nu a functionat niciodata si nu am declarat si platit impozit forfetar, deoarece la vectorul fiscal a fost inregistrata in 2009.
Acum cineva de la finante mi-a spus ca trebuia platit impozit forfetar.
Cum este corect?
Care data se ia in considerare?
data admiterii cererii de catre judecatorul delegat.vedeti ce data aveti dupa J, si aceea este data.
Multumesc frumos. Decembrie 2008.Deci platesc impozit forfetar.