Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am fost împuternicit de către cei3 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am fost împuternicit de către cei3 frați sa ii ...

Bună ziua. Am fost împuternicit de către cei3 frați sa ii reprezint pentru actele de succesiune și vânzarea apartamentului, după decesul mamei. Menționez ca mama era divorțată. La terminarea actelor, am găsit un cumpărător, am făcut o promisiune de vânzare cumpăraredoar la Agenția imobiliara) , urmând sa ne întâlnim în 4 săptămâni pentru vanzare la un notar. A doua zi după semnarea promisiunii, unul dintre frați s-a retras din împuternicirea care mi-a fost făcută și pentru vânzare, dorind sa participe personal la semnarea actelor.
Intrebare:Daca promisiunea a fost făcută pe timpul când am avut împuternicirea deplina(doar la Agenția care vinde Ap) , vânzarea o mai pot face singura? Va mulțumesc.
Ok, fratele a hotărât sa vina personal. Dar v-a revocat procura?
Da, a ieșit din împuternicire. Pentru ceilalți exista mai departe.
Da, a ieșit singur din grămadă, la o zi după ce am găsit client, semnind la agenție o promisiune de vânzare - cumpărare.

raluk0207 a scris:

Ok, fratele a hotărât sa vina personal. Dar v-a revocat procura?

Dacă a revocat procura prin declarație notariala, vânzarea o veți semna dvs și fratele respectiv.
raluk0207, utilizator