Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua In cazul in care o angajată este gravida ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua In cazul in care o angajată este gravida și i sa ...

Buna ziua
In cazul in care o angajată este gravida și i sa redus programul de munca la 6 ore , angajatorul poate sa ii reducă numărul de tichete de masa,?
Specific că acordarea tichetelor de masa nu este prevăzută în contractul individual de munca a angajatei
luciacarla, utilizator
Reducerea programului de lucru peentru gravide nu afecteaza salariul, sporurile sau alte facilitati (in speta tichetele de masa).
Cum se justifica acordarea tichetelor de masa daca nu sunt mentionate in CIM ?
Tichetele de masa se acorda in fucntie de numarul de zile lucratoare si nu de durata timpului de munca.