Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc sa cumpar un apartament cu litigiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc sa cumpar un apartament cu litigiu

Doresc sa achiziționez un apartament , dezvoltatorul se afla in litigiu cu un vecin, motivul este ca îl privează de soare. Credeți ca ar fi o problema cu achiziționarea acestui apartament ?
D-voastra aveti incredere in sfatul unei persoane care habar nu are cum sta situatia reala? Dar in acela al unei persoane interesate sa vanda ceva? Eu nu. Asa ca singurul sfat pe care vi-l pot da este sa mergeti la un avocat din zona cu toate hartiile si sa vedeti ce va zice. Poate sa nu fie nici un fel de problema sau pot fi probleme foarte, foarte mari, n-am cum sa stiu.
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat