Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara , am si eu o nelamurire legata de un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara , am si eu o nelamurire legata de un teren extravilan ...

Buna seara , am si eu o nelamurire legata de un teren extravilan , am cumparat un teren extravilan si am construit o cabana de 32mp pe piloni , la primarie am cerut sa imi dea ceva act la mana dar mi-a spus ca nu are ce sa imi dea , eu am construito si acum , ne-am unit mai multi vecini sa transformam noi pe banii nostrii terenurile in intravilan , problema este ca arhitecta mi-a zis ca trebuie sa denolez cabana ca nu poate sa imi faca pus si sa obtina ceva autorizatii , as vrea sa ma lamuriti sau sa ma indrumati ce as putea face , va multumesc
Schimbarea categoriei terenului se face prin HCL. Nu contează cine plătește. Momentan trebuie să demolați
adriandimitriu, utilizator