avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cass la pfa-urile cu venituri mici in 2024?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cass la pfa-urile cu venituri mici in 2024?

Vă rog tare mult! Pfa-urile cu venituri mici in 2024, In 2025 vor plati cass obligatoriu 1.980 lei pentru 2024?
Ultima modificare: Vineri, 29 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 01:12, 29 Martie 2024
da daca nu alte venituri ( salarii sau chirii , dividende , bursa etc )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu venituri mici.in 2025 voi plati cass? GiurgicaLeopold GiurgicaLeopold pfa cu venituri mici.In 2025 voi plati cass obligatoriu 1.980 lei pentru 2024. intrebare, pentru care an rezulta ca sunt asigurat in sistem. Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Calcul impozit si contributii pensie si sanatate Anastasia gar Anastasia gar Buna ziua, sunt medic colaborator ( un fel de PFi) si sunt si salariata in spital de stat. Pt 2023 am un profit sub 12 salarii brute minime pe economie, dar am ... (vezi toată discuția)
Am un pfa în sistem real care a realizat venituri Nguyen Nguyen Bună ziua, Am un PFA în sistem real care a realizat venituri impozabile nete din activități independente sub 18.000 lei în cursul anului ... (vezi toată discuția)