avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am construito ...

Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am construito cu sotul impreuna ,casa e pe numele meu dar curentul pe numele sotului.Intapinam greutati la vanzare
?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:11, 29 Martie 2024
Ce fel de greutati, doamna? De ce nu o puteti vinde? Cine zice ca nu se poate si cum motiveaza asta?
Nu conteaza pe ce nume e contractul la energie.
Pt vanzare, e necesar si acordul sotului, casa pare bun comun.
Ultima modificare: Vineri, 29 Martie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare masina cu certificat de atestare fiscala cu datorii pe numele sotului rroxica rroxica buna ziua am o masina pe numele meu si am vandut-o unui om din alt oras, urmand sa facem schimb de certificare de atestare fiscala am fost la primarie pt ... (vezi toată discuția)
Impartire bunuri emilia19p emilia19p Am o casa cumparata cu parintii mei jumatate pe ei si jumatate pe mine si pe sotul meu ....am mai intrebat de cateva zile daca tatal meu de exemplu poate sa ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament bun comun de catre unul dintre proprietari adriana dj adriana dj am fost casatorit 15 ani am divortat in urma cu 5 ani pe perioada casatoriei am cumparat un apartament impreuna cu sotia. din cauza neintelegerilor am ... (vezi toată discuția)