Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am construito ...

Va rog sa imi spuneti vreau sa vand o casa care am construito cu sotul impreuna ,casa e pe numele meu dar curentul pe numele sotului.Intapinam greutati la vanzare
?
Ce fel de greutati, doamna? De ce nu o puteti vinde? Cine zice ca nu se poate si cum motiveaza asta?
Nu conteaza pe ce nume e contractul la energie.
Pt vanzare, e necesar si acordul sotului, casa pare bun comun.
gi-jane2, moderator