Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am 200 de salariati si la majorare salariu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am 200 de salariati si la majorare salariu am facut ...

Buna ziua.Am 200 de salariati si la majoare salariu am facut decizie colectiva. semnata de fiecare salariat. ITM a spus ca trebuie act aditional la fiecare salariat.Cum este legal ?
Multumesc
Buna ziua!
Dupa cate stiu eu,trebuie act aditional pentru fiecare salariat.Asa se procedeaza si la institutia unde lucrez eu.
Alexandrarares, utilizator
Ce inseamna majorare si in baza a ce s-a efectuat acea majorare?
o majorare data de guvern prin hg
Se emite decizie colectiva.