avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am 200 de salariati si la majorare salariu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am 200 de salariati si la majorare salariu am facut ...

Buna ziua.Am 200 de salariati si la majoare salariu am facut decizie colectiva. semnata de fiecare salariat. ITM a spus ca trebuie act aditional la fiecare salariat.Cum este legal ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:15, 10 Aprilie 2024
Buna ziua!
Dupa cate stiu eu,trebuie act aditional pentru fiecare salariat.Asa se procedeaza si la institutia unde lucrez eu.
Ultima modificare: Miercuri, 3 Aprilie 2024
Alexandrarares, utilizator
Ce inseamna majorare si in baza a ce s-a efectuat acea majorare?
o majorare data de guvern prin hg
Se emite decizie colectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte de intocmit pentru modificarea salariului minim de la 1 ian 2014 andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 buna ziua, as vrea sa stiu si eu va rog cum se procedeaza in cazul modificarii salariului de baza de la 800, la 850 lei a unui salariat (firma are doar un ... (vezi toată discuția)
Decizie de majorare salariala la nivel de unitate guzmania guzmania Vrem sa majoram la toti salariatii salariul si Domnisoara contabil a dispus sa se faca o decizie de marire de salariu colectiva. Din cate stiu eu trebuie ... (vezi toată discuția)
Modificare salarii de la 01.02.2013 - urgent cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Daca am o firma cu 150 salariati, pentru schimbarea salariului pe langa decizia colectiva, mai trebuie facut si act aditional pentru fiecare ... (vezi toată discuția)