Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... In 8 decembrie 2023 mama mea a suferit un ACV de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

In 8 decembrie 2023 mama mea a suferit un ACV de atunci starea ...

In 8 decembrie 2023 mama mea a suferit un ACV de atunci starea ei este vegetativa,are 2 sonde,una urinara si alta nazogastrica este internata intr un camin cu asistenta medicala,intre timp a dobandit si certificatul de handicap grav.Problema mea ca singur copil este cum sa devin custode?
Probabil ca va doriti sa obtineti curatela pentru mama.
Depuneti la judecatorie cerere insotita de toate actele medicale, si cereti instantei sa o puna sub curatela, iar pe dvs sa va desemneze curator.