avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa-mi deschid un magazin online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa-mi deschid un magazin online

Bună Tuturor .
Am o intrebare pentru cei ce au trecut si stiu exact ce si cum se procedează .
Vreau sa-mi deschid un magazin online ( Website ) cu mai de toate pe el . ( Pt Casă , imbracaminte , incaltaminte si mai de toate)
Precizez , cu o parte din produse aduse din China si alte parti , la preturi foarte ok si să le revând la preturi acceptabile la noi .( Nu mă astept la succes din prima sau să ma inbogatesc peste noapte ) ..
Intrebarea este :
Cum pot proceda sa nu am probleme , si să fiu in regulă .
O iau cu Totul de la Zero
Nu am firmă nimic ....
Care stiti va rog sa-mi raspundeti ce si cum să procedez ..
Detin doar domeniul pentru Website si Locul de unde o sa-mi iau produsele.
Ultima modificare: Duminică, 14 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 11:07, 15 Aprilie 2024
Încheiați contracte de distribuție pentru ca producătorii să suporte, măcar parțial, garanțiile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

certificat/declaratie de conformitate si certificat de garantie pentru marfa importata chiriches chiriches Am avut o nelamurire referitoare la conditiile de comercializarea de articole de imbracaminte si incaltaminte fara aprobarea producatorului/importatorului ... (vezi toată discuția)
Retur produs tynatwine tynatwine Buna ziua, Detin un magazin online cu imbracaminte si incaltamminte. Noi punem la dispozitie toate informatiile necesare(dimensiuni, material, calitate) ... (vezi toată discuția)
Importul de produse de make-up ale unor branduri deja existente aici, este ilegala? ina_enache ina_enache Buna ziua. Astazi vin cu o intrebare la care am primit raspunsuri contrare in ultima perioada. Detin un mic magazin de cosmetice si as dori sa ma extind. IN ... (vezi toată discuția)