Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: Un salariat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: Un salariat angajat pe perioada ...

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare: Un salariat angajat pe perioada nedeterminata poate beneficia de indemnizatie de somaj daca dupa 5 luni de la angajare se desfiinteaza postul? Anterior acestui cim a avut un alt cim pe o perioada de 5 ani. Multumesc!
da, poate beneficia de somaj .. stagiul de cotizare va fi cumulat de la ambii angajatori.