avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: Un salariat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: Un salariat angajat pe perioada ...

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare: Un salariat angajat pe perioada nedeterminata poate beneficia de indemnizatie de somaj daca dupa 5 luni de la angajare se desfiinteaza postul? Anterior acestui cim a avut un alt cim pe o perioada de 5 ani. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:57, 15 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
da, poate beneficia de somaj .. stagiul de cotizare va fi cumulat de la ambii angajatori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul la somaj hornea marioara hornea marioara lucrez la o sc cu contract de munca pe perioada nedeterminata de 6 ore din 2007 si modificata 4 ore din iulie 2009.IERI SEFA A ADUS O ANGAJATA NOUA \'DE ... (vezi toată discuția)
Somaj pt.salariat angajat cu cim perioada determinata luiza moldovan luiza moldovan buna ziua, in cazul unui salariat angajat cu CIM pe perioada determinata,am urmatoare a intrebare: in cazul in care se desfiinteaza postul inainte de ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa concediu pentru cresterea copilului Andynyko Andynyko Buna, am si eu o intrebare la care va rog sa ma ajutati, in iunie 2012 mi se termina concediu de crestere copil si nu am cu cine sa las copilul, as vrea sa ... (vezi toată discuția)