Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma la care ...

Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma la care lucrez. In mai urmeaza sa mi se mareasca salariul si as vrea sa stiu daca ii anunt inainte, e posibil sa nu mi-l mai mareasca? Ar fi legal?Multumesc!
Nu avem de unde sa stim noi ce va decide exact angajatorul , dar exista si posibilitatea mentionata de dvs.