avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma la care ...

Buna ziua! Sunt gravida si inca nu am notificat firma la care lucrez. In mai urmeaza sa mi se mareasca salariul si as vrea sa stiu daca ii anunt inainte, e posibil sa nu mi-l mai mareasca? Ar fi legal?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:02, 19 Aprilie 2024
Nu avem de unde sa stim noi ce va decide exact angajatorul , dar exista si posibilitatea mentionata de dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate cossoso cossoso Lucrez cu contract de 4ore intr-un salon de infrumusetare si sunt insarcinata in 7 saptamani.As vrea sa stiu de cand as putea sa intru in concediu de ... (vezi toată discuția)
Concediere femeie insarcinata ser192 ser192 Buna ziua, As vrea sa stiu daca,te pot da afara din firma(se fac restructurari)daca sunt insarcinata in 4 saptamani. Ma puteti ajuta va rog cu un sfat ... (vezi toată discuția)
Daca anunti ca esti insarcinata in perioada preavizului, mai poti fii concediata? tbia tbia Buna ziua Sunt in preaviz si doresc sa stiu, daca anunt angajatorul ca sunt insarcinata, mai pot fi concediata? Multumesc (vezi toată discuția)