Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am o întrebare. Eu am vârstă de 18 ani iar iubita ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am o întrebare. Eu am vârstă de 18 ani iar iubita mea are ...

Am o întrebare. Eu am vârstă de 18 ani iar iubita mea are vârsta de 16 ani daca iubită mea dorește să vină la mine tatăl ei o poate lua forțat? Și mie mi se poate întâmpla ceva
Parintii stabilesc locuinta copiilor lor minori. De asemenea, parintii pot solicita returnarea copiilor minori de la orice persoana s-ar afla acesta.
Dv. aveti parinti?
Lasati-va iubita sa studieze, sa locuiasca acasa la parintii ei, sa poata avea in viitor un job bun ca sa o duceti amandoi mai bine cand veti fi adulti. Pana atunci va puteti intalni cu ea ca orice alt cuplu care nu locuieste impreuna. Ea poate negocia cu parintii anumite etape, nu stiu cat de matura este.