Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Daca sunt in concediu de crestere copil, si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Daca sunt in concediu de crestere copil, si realizez ...

Buna ziua!
Daca sunt in concediu de crestere copil, si realizez o strangere de fonduri din donatii, imi va afecta indemnizatia pe care o primesc?
Multumesc!
Donatii pentru cine ? Dreptul de a primi indemnizatia pentru CCC nu este afectat, asadar plata acesteia nu va inceta daca obtineti asa ceva.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu va afectează indemnizația.