avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Am primit dacizia de pensie internationala ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Am primit dacizia de pensie internationala pentru ...

Buna ziua.
Am primit decizia de pensie internationala pentru limita de varsta in Octombrie 2023.
Desi am trimis semnat Certificatul de viata si toate celelalte forme cerute nici pana in ziua de azi banii nu au fost virati in cont.
A contacta casa de pensii prin email- nu raspunde nimeni iar prin telefon, dupa minute de asteptare nimeni nu te poate ajuta.
Ce se poate face in acest caz?
Ultima modificare: Joi, 23 Mai 2024
Adrian61, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:10, 25 Mai 2024
Despre ce stat este vorba?
Canada
Sesizati Ministerul Muncii, alta solutie nu aveti
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cotizatie pensie din canada Marian123456 Marian123456 As dori sa stiu daca pot cotiza la regimul de pensii din Romania daca locuiesc in Canada si am dubla cetatenie.De asemenea de unde pot obtine informatii ... (vezi toată discuția)
Sesizare ajpis adda001 adda001 Buna ziua! Am implinit 18 ani in septembrie 2020 si incerc de 6 luni sa-mi depun dosarul la AJPIS Ilofv. Studiez la un liceu din Bucuresti si am domiciliul in ... (vezi toată discuția)
Certificatul de viata braxton11 braxton11 Buna tuturor, Sunt pensionar NEREZIDENT ( cu domiciliu stabil in Statele Unite ). In fiecare an ar trebuii sa primesc de la Casa de pensii locala Certificatul ... (vezi toată discuția)