Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere notificare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere notificare

trebuie depusa notificare la finante si primarie cu adaosul comercial practicat?ce nr de lege si art.?
legea 12/1990
Art. 1
Constituie activitati comerciale ilicite si atrag raspunderea contraventionala sau penala, dupa caz, fata de cei care le-au savarsit, urmatoarele fapte:
f) nedeclararea de catre operatorii economici la organele fiscale, inainte de aplicare, a adaosurilor comerciale si a celor de comision;