Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit deducere chelt.cu utilitatile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

deducere chelt.cu utilitatile

Buna ziua,
Am inchiriat un spatiu de 36mp, in vederea desf.de acivit.comerciale.
Am si o chirie fixata prin contract iar in procesul verbal de predare -primire al spatiului se specifica, in ceea ce privesc utilitatile, ca spatiul respectiv este prevazut cu incalzire, curent, gaze, etc.De remarcat, ca aceste utilitati vin la gramada mare mare cu ce consuma si proprietarul
Intrebarea fiind cat pot eu sa deduc din suma pe care o platesc proprietarului pe aceste utilitati?