Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de management
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de management

As avea cateva nelamuriri cu privire la contractul de management:
- ce contributii se platesc pentru contractul de management?
- se poate incheia cu un angajator, in acelasi timp, atat un contract ind de munca cat si un contract de management?
- care este cadrul legislativ care reglementeaza contractul de management in domeniul privat?
Multumesc.
1. impozit venit 16%
2. da
3. codul civil