avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract prestari servicii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract prestari servicii

Buna ziua,
as dori sa intreb si eu daca pentru un contract prestari servicii incheiat pe cod civil se vireaza fond de sanatate? Mentionez ca persoana care are incheiat contractul de prestari are si contract de munca unde se vireaza toate contributiile.Este considerat venitul din contractul de prestari servicii, venit asimilat salariului? Imi puteti spune si baza legala???
cu multe multumiri

Alte discuții în legătură

Conventiew civila? Monica H. Monica H. se mai poate incheia conventia civila de prestari servicii?? (vezi toată discuția)
Conventie civila Vioreld Vioreld salutare. vreau sa inchei cu o persoana fizica o conventie civila. intrebarea mea este ce se plateste in acest caz (doar impozitul de 16%)? cine plateste ... (vezi toată discuția)
Veniturile presedintelui asociatiei de proprietari. contributii cameliap p cameliap p Ce contributii sociale se calculeaza si se retin pentru drepturile lunare (regulate) cuvenite presedintelui si cenzorului unei asociatii de proprietari? ... (vezi toată discuția)