avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trimitere email catre firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trimitere email catre firma

Daca firma mea ofera serviciul X, si gasesc pe internet o firma, care consider ca ar avea nevoie de acest serviciu, pot trimite un email cu o oferta la aceasta firma?
Nu este vorba de spam/mass.. analizez putin firma, din informatii ce gasesc pe internet despre ea, si scriu un email personalizat pt aceasta firma.

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters20980 , utilizator 13:13, 11 Martie 2010
Posta electronica este unul dintre cele mai utilizate mijloace de comunicare actuale. Pentru corecta interpretare a mesajului/ ofertei ar trebui sa detineti o pagina personala pe net, pentru prezentare, sau puteti crea un blog gratis.
Multumesc pentry reply.
Nu stiu daca am inteles bine:
-pot trimite aceste mailuri personalizate
si/dar
-este indicat ca acest serviciu sa fie prezentat pe internet

Va rog sa ma corectati daca am inteles gresit!


Ati inteles corect.
DA !!!!! Este spam, fara discutie.
Atat timp cat omul nu a cerut oferta respectiva inseamna ca mesajule este NESOLICITAT. Deci SPAM.

Aprecierea nevoilor destinatarului nu cade in sarcina dumneavoastra, ci a lui.
Crearea unui site web nu va ajuta cu nimic.
Mno bun. Eu ce sa inteleg..daca un consilier juridic zice "nu" altii zic "da"?
Sunt acolo, de unde am plecat:D

Alte discuții în legătură

Spam-ul cel de toate zilele... ciprian_ntz ciprian_ntz Stiu ca exista 1001 de subiecte create pe aceasta tema, le-am citit aproape pe toate... insa tot nu imi este clar. Poate cineva pana la urma sa delimiteze ... (vezi toată discuția)
Descalificare concurs pt spam cami0509 cami0509 Buna seara! Am o nelamurire mare. Fiica mea a participat la un concurs de creatie literara. Lucrarile au fost afisate pe internet, pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Legea privind comertul electronic si spam-ul andrei2005 andrei2005 Buna seara, Conform legii 365/2002, modificata prin legea 121/2006 privind comertul electronic (prin email), art. 6 - comunicari comerciale - se considera ... (vezi toată discuția)