Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trimitere email catre firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trimitere email catre firma

Daca firma mea ofera serviciul X, si gasesc pe internet o firma, care consider ca ar avea nevoie de acest serviciu, pot trimite un email cu o oferta la aceasta firma?
Nu este vorba de spam/mass.. analizez putin firma, din informatii ce gasesc pe internet despre ea, si scriu un email personalizat pt aceasta firma.

Multumesc anticipat!
Posta electronica este unul dintre cele mai utilizate mijloace de comunicare actuale. Pentru corecta interpretare a mesajului/ ofertei ar trebui sa detineti o pagina personala pe net, pentru prezentare, sau puteti crea un blog gratis.
Multumesc pentry reply.
Nu stiu daca am inteles bine:
-pot trimite aceste mailuri personalizate
si/dar
-este indicat ca acest serviciu sa fie prezentat pe internet

Va rog sa ma corectati daca am inteles gresit!

Ati inteles corect.
DA !!!!! Este spam, fara discutie.
Atat timp cat omul nu a cerut oferta respectiva inseamna ca mesajule este NESOLICITAT. Deci SPAM.

Aprecierea nevoilor destinatarului nu cade in sarcina dumneavoastra, ci a lui.
Crearea unui site web nu va ajuta cu nimic.
Mno bun. Eu ce sa inteleg..daca un consilier juridic zice "nu" altii zic "da"?
Sunt acolo, de unde am plecat:D