Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce nume primeste o intreprindere individuala?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce nume primeste o intreprindere individuala?

Daca imi deschid o intreprindere individuala, pot sa ii dau un nume, sau va fi ceva legat de numele meu?
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult.
Ar exista o varianta (deci nu neaparat I.I.) cu care nu trebuie sa am contabil, dar pot sa dau un nume pt firma?
- nu, nu puteti da un alt nume decat numele si prenumele dvs.

Succes!
Multumesc mult!