avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce nume primeste o intreprindere individuala?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce nume primeste o intreprindere individuala?

Daca imi deschid o intreprindere individuala, pot sa ii dau un nume, sau va fi ceva legat de numele meu?
Cel mai recent răspuns: paptamas , utilizator 18:06, 13 Februarie 2010
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult.
Ar exista o varianta (deci nu neaparat I.I.) cu care nu trebuie sa am contabil, dar pot sa dau un nume pt firma?
- nu, nu puteti da un alt nume decat numele si prenumele dvs.

Succes!
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl sau intreprindere individuala anitsirc anitsirc Cu rusine recunosc ca nu stiam de existenta formei \"intreprindere individuala\". Nu imi este foarte clar termenul... intreprinderea individuala este undeva ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma mihai69 mihai69 Buna ziua, as dori sa-mi deschid un mic mag numai cu vracuri(doar e criza)masline,cafea,condimente,faina,malai,zahar....numai ca nu stiu ce forma de ... (vezi toată discuția)
Infintare af dtflorentina dtflorentina Buna ziua, doresc sa-mi infintez o asociatie familiala si as vrea sa primesc cateva lamuriri in acest sens. Va rog sa-mi spuneti daca sunt angajata cu carte ... (vezi toată discuția)