avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere firma noua
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere firma noua

Sant interesat sa deschid un s.r.l. cat de curand dar nu sant informat de taxe si timp.Stie cineva?
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 03:32, 13 Februarie 2010
din momentul in care aveti toate actele ce se depun la ORC, dureaza 3 zile pentru a va ridica certificatul de inregistrare a srl ului.. taxele, cu capital cu tot, va vor fi la aproximativ 7 mil lei vechi (700 lei noi).. daca va angajati un avocat sa va faca actele va mai costa si onorariul acestuia inclusiv reprezentarea dvs la ORC. Multa bafta!
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Februarie 2010
Petre Enache, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sprijin logistic Panaite Panaite Cat ma costa infiintarea unui SRL de la A la Z, evident plus costul celui care ma ajuta. Solicit un raspuns si o oferta de pret. (vezi toată discuția)
Buna ziua - infiintare librarie yonut yonut Buna ziua... Am si eu o intrebare....Avem spatiul si mobilierul necasar pentru o librarie (tipografie)....as vrea si eu sa stiu cat costa si ce acte trebuie ... (vezi toată discuția)
Transfer firma pe alt proprietar Cezar-Adrian Cezar-Adrian Buna ziua, as avea cateva intrebari: 1. Daca o societatea are oprita activitatea se poate efectua transferul de pe proprietar pe mine (persoana fizica) 2. ... (vezi toată discuția)