avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... termenul legal de prescriptie al debitelor din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

termenul legal de prescriptie al debitelor din alocatii de stat pentru copii

Va rog sa-mi spuneti ce termen de prescriptie au debitele din alocatii de stat pentru copii, dat fiind faptul ca la alocatiile monoparentale sau complementare(care au acelasi regim fiscal) este de 5 ani.Mentionez ca in L.61/1993 si respectiv H.G.577/2008 nu este stipulat acest termen. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 11:14, 13 Februarie 2010
3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata alocatie copil revenin din strainatate tipeiucristina tipeiucristina Buna ziua Va rog sa-mi spuneti daca mai este valabil OMEN 4487/1999 privind plata alocatiei pentru copii. Nu am gasit nimic referitor la faptul ca acest ... (vezi toată discuția)
probleme cu procura ylys ylys In anul 2006 am fost imputernicit de care sora mea sa ma ocup de documentatia necesara pentru ca fata ei sa beneficieze de alocatie. Prin aceeasi procura sunt ... (vezi toată discuția)
Alocatia copiilor Cecilia3 Cecilia3 Unde se depune cererea pentru acordarea alocatiei pentru copil atunci cand s-au schimbat conditiile de acordare ( in speta venitul lunar realizat de parinte in ... (vezi toată discuția)