Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... termenul legal de prescriptie al debitelor din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

termenul legal de prescriptie al debitelor din alocatii de stat pentru copii

Va rog sa-mi spuneti ce termen de prescriptie au debitele din alocatii de stat pentru copii, dat fiind faptul ca la alocatiile monoparentale sau complementare(care au acelasi regim fiscal) este de 5 ani.Mentionez ca in L.61/1993 si respectiv H.G.577/2008 nu este stipulat acest termen. Va multumesc.
3 ani.