Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contracte de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contracte de inchiriere

Pot rezilia un contract de inchiriere in 60 de zile daca in contract scrie"rezilierea contractuluise poate realiza prin acord bilateral al partilor,partea interesata urmand sa notifice cu 60 de zile inainte"si proprietarul nu vrea?
da, se poate.. daca propietarul nu vrea, ghinionul lui.. il notificati cu 60 zile inainte si dupa aia la implinrea termenului de 60 zile ii predati cheile...n-are ce sa va faca
bafta!
Petre Enache, Avocat
achiesez la cele spuse mai sus de colegul meu ..daca aveti clauza de reziliere cu notificare prealabila de 60 de zile, atunci la implinirea termenului ii predati imobilul si cheile pe baza de proces-verbal de predare primire ..
in situatia probabila de a refuza sa semneze, pregatiti-va din timp un martor care sa fie prezent , "legitimat" in p/v si care sa semneze