avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Dobânzi în cazul sumelor de restituit sau de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Dobânzi în cazul sumelor de restituit sau de rambursat de la buget

Salutare tuturor! Poate sa ma ajute cineva cu gasirea unor cazuri de jurisprudenta in care au fost acordate dobanzi la sumele de restituit de la stat, dobanzi calculate ]n temeiul art.124 din Codul de procedura fiscala. Multumesc!

Alte discuții în legătură

Subiect: dobânzi în cazul sumelor de restituit sau de rambursat de la buget ciprianlucian ciprianlucian Salutare tuturor! Poate sa ma ajute cineva cu gasirea unor cazuri de jurisprudenta in care au fost acordate dobanzi la sumele de restituit de la stat, dobanzi ... (vezi toată discuția)
Dobanda calculata conform art.124 din codul de procedura fiscala Kim22 Kim22 Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o dilema! [b]Care este diferenta dintre dobanda legala aferentei sumei la data efectuarii platii si ... (vezi toată discuția)
Dobanda la taxa auto valinegru valinegru Am obtinut in instanta o hotarare definitiva care obliga adm.finantelor sa-mi restituie taxa auto si dobanda legala . Cand am depus cererea de restituire la ... (vezi toată discuția)