Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

Buna ziua:
De ceva vreme tot lucrez la un proiect, pentru infiintarea unei firme, cu ajutorul fondurilor europene nerambursabile (start-up). Proiectul meu se incadreaza in Axa 3, masura 312. Este vorba de mediul rural. Pentru aceasta, maxim 70% din valoarea cheltuielilor eligibile sunt acordate din fondurile europene (asta in cazul in care este aprobat proiectul). Restul de 30% reprezinta cofinantarea din partea mea.
Acum, intrebarea mea este: daca, pentru o parte din cei 30%, imi fac un credit la o banca comerciala, acesta il pot garanta cu Fondul de Garantare a Creditului Rural?
BogdanCos, utilizator
intrebati la fondul de garantare a creditului rural