avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... BILET LA ORDIN AVALIZAT DE ADMINISTRATORUL FIRMEI
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

BILET LA ORDIN AVALIZAT DE ADMINISTRATORUL FIRMEI

COMPLETAREA CORECTA A UNUI BILET LA ORDIN AVALIZAT DE ADMINISTRATORUL UNEI FIRME
Cel mai recent răspuns: Darius Bobic , Avocat 22:38, 17 Februarie 2010
Banuiesc ca doriti sa stiti cum se completeaza rubrica de aval?
Administratorul isi trece in rubrica destinata avalului numele complet si semneaza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Elemente bilet la ordin avalizat onuttza onuttza Mi s-a recomandat pt o mai mare siguranta a incasarii creantelor, sa utilizez drept garantie in cadrul contractelor comerciale de vanzari marfa, [b]bilete la ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin avalizat ANTONG ANTONG Societatea la care lucrez accepta si Bilete la ordin din partea clientilor sai, insa in anumite cazuri cerem ca aceste instrumente de plata sa fie avalizate in ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin avalizat gabriel_mg gabriel_mg am un credit pe firma pt un teren cu ipoteca dar am si un bilet la ordin avalizat pe numele meu.Daca vreau sa renunt la partile mele sociale as putea sa trec ... (vezi toată discuția)