avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... responsabil urbanism
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

responsabil urbanism

Stie cineva, responsabilul cu urbanismul din cadrul unei primarii de comuna, se reinacadreaza ca,, sef de birou" conform Legii 50/1991 republicata , cu modif. ulterioare chiar daca nu are in subordine 5 persoane?
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 11:25, 22 Februarie 2010
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
s_mari a scris:

Insa consider ca indemnizatia de conducere de 15% avuta in decembrie 2009 trebuia intriodusa in salariul de baza in ianuarie 2010

Asta, in mod cert, pentru ca persoana respectiva indeplineste in continuare acele atributii.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cfp straina straina Cum incadrati in conformitate cu prevederile LG 330/2009 , sporul pentru control financiar preventiv si indemnizatia care se acorda persoanei care lucreaza la ... (vezi toată discuția)
Rencadrare conform legii 330/2009 corelia corelia Va rog sa-mi comunicati opinia dumneavoastra privind aplicarea Legii 330/2009 la reincadrare in cazul functiei publice de arhitect sef al comunei tinand cont ... (vezi toată discuția)
Arhitect sef primarie....poate ma juta si pe mine cineva... mihaita10 mihaita10 Buna ziua, Am terminat Facultatea de Stiinte Juridice in 2000 (5 ani), m-am angajat la Primaria unui orasel infiintat in 2004 cu o populatie de 13500 pe ... (vezi toată discuția)