Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Montaj apometre
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Montaj apometre

Buna seara,
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine, cum puteti, cu sfaturi cu orce,am si eu o firma de instalatii sanitare- termice,si doresc sa obtin aprobare ca sa montez si sa sigilez apometre,mentionez ca in firma sunt angajati cu carte de munca si diplome de instalatorii,ce sa fac ? cu ce sa incep?
Trebuie sa te autorizezi.
Autorizaţie - act tehnic şi juridic emis de Autoritatea Nationala de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilităţi Publice, prin care se acorda unei persoane juridice permisiunea de a monta, a pune în funcţiune, a modifica, a repara şi a exploata sisteme de repartizare a costurilor;
Definitia asta am luat-o din legea 325/2006- legea serviciului public de alimentare cu energie termica.
Dar trebuie sa mai citesti si Legea serviciilor comunitare de utilităţi publice nr. 51/2006, cu completările şi modificările ulterioare şi Legea serviciului de alimentare cu apă şi de canalizare nr. 241/2006 cu completările şi modificările ulterioare.
Bafta!