Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

in caz de demisie art 55 b angajatorul poate sa nu o aprobe?
asa este poate sa nu fie de acord!
Nicolaescu Simona a scris:

in caz de demisie art 55 b angajatorul poate sa nu o aprobe?

Sigur nu o sa o aprobe , intrucat nu exista demisie in baza art.55 lit.b C.mun. ... art.55 lit.b C.mun. constituie temeiul de drept al incetarii c.i.m. cu acordul partilor si nu prin demisie.