Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pot sa fac "plaja"pe o proprietate personala pe care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pot sa fac "plaja"pe o proprietate personala pe care trece un drum al unei societati?

am un teren cu titlu de proprietate si cadastru .Acest teren l-am primit de la primarie in schimbul unui teren ocupat de regimul trecut.Pe acet teren ,vecinul nostru ,care este o societate comerciala a construit un drum de acces intre anumite anexe ale lui.Acest drum ,acum, a devenit ilegal si abuziv in ceea ce priveste portiunea care imi apartine.
INTREBARE:daca nu ne intelegem la negocierea suprafetei respective ,sau nu solicita negocierea,chiar daca ii instiintez,POT SA PUN O PATURA SI SA FAC PLAJA PE TERENUL CARE IMI APARTINE(acest lucru insemnand sa pun patura in fata mijloacelor de transport ale lor,care trec pe drumul respectiv)?????Multumesc!
In raport de precizari,daca va asumati si posibilele riscuri ,puteti sa materializati treaba cu patura si plaja
Anterior incercati lamurirea statutului juridic al terenului in cauza