Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ABUZ SAU INCOMPETENTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ABUZ SAU INCOMPETENTA

ACESTE DOSARE DE DISPONIBILIZARI CHIAR NU SUNT VERIFICATE DE CEI DE LA I.T.M?
DACA ANUI SEF I SE ,,PUNE PATA ,,SA TE DEA AFARA NIMENI NU IL TRAGE DE MINECA DACA FACE UN ABUZ CU BUNA STIINTA?
Nu mai scrieti cu litere de tipar.
In general ITM nu are timp de a verifica toti angajatorii care exista pe piata muncii decat o data, de doua ori pe an..ma refer la controale de fond sau cu tematica.
Dar in masura in care salariatii / fostii salariati se simt nedreptatiti in vreun fel si fac uz de dreptul lor de a reclama / sesiza oficial la ITM neregulile, atunci cu siguranta sunt verificati si angajatorii despre care vorbiti dvs.
ok
da si pina atunci cand primesc raspunsul sunt concediat....