Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mansarde
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mansarde

De ce aprobari are nevoie o firma care vrea sa construiasca mansarde?
Nu exista nici un fel de autorizatii in plus fata de o firma de constructii obisnuita.
depinde daca masardarea e ceruta de proprietari sau se face in numele societatii pt. a fi vanduta
#-o
Ar putea sa o ceara proprietarii ca sa nu le mai ploua in casa?
De cerut pot sa ceara, problema este daca vor primii autorizatia de constructie, pt. ca in unele orase Primariile refuza eliberarea AC daca nu sunt indeplinite anumite conditii privind locurile de parcare, lift, etc.
exista varianta de a da primariei un apartament pentru a fi utilizat ca locuinta sociala?