Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Societate de telefonie mobila - trage tepe...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Societate de telefonie mobila - trage tepe...

Am ancarcat cartela cosmote cu 3 euro, pe data de 12-03-2010, si am primit un sms care scria : felicitari ai primit 2000 minute an retea valabile 7 zile. Nu am fost deloc surprins din contra am spus ca o firma care se respecta ofera si bonusuri... Am sunat si pe dusmani ca de aveam minute zilnic am apelat *134# sa vad daca mai am credit totul a fost ok! aveam creditul intact adik 3 euro dar astazi surpriza apeland un amic tel. se antrerupe motivul lipsa credit . am apelat *134# si credit zero mentionez ca am consumat cam 300 min . eu am activata optiunea cent pe minut. Aveti grija si cosmote s-a jmecherit!!! (poate va ginditi ca am sunat an alte retele nu! nu am sunat.):stunned:
Firmele acestea tin pe cheltuiala abonatilor ,alte mii de persoane din Parlamentul Romaniei si din fel de fel aparate birocratice,astfel ca nu ma mai mira nimic daca platesc cu nu stiu cati Eurocenti in plus pentru ca senatorul "X" sa isi intrebe nevasta daca i-a incalzit"ciorbita"
"Am ancarcat cartela cosmote cu 3 euro, pe data de 12-03-2010, si am primit un sms care scria : felicitari ai primit 2000 minute an retea valabile 7 zile"

trebuia sa aveti prieteni si dusmani mai multi si astfel sa puteti consuma 2000 de min in 7 zile..cred ca tocmai au expirat..
(in plus , la ofertele astea se taxeaza 3 min inceputul de apel)
Nu numai tu ai patito si nu numai la cosmo,un singur lucru: prudenta la cea ce pare prea frumos zi mersi ca nu ai luat o teapa mai mare ,eu sunt abonat la o alta retea si la 2-3 luni imi vine cate un milion plus,fac reclamatie si ei se scuza invocand greseala de calculator ,etc.Deci asta e!