avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit minim trim 1 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit minim trim 1 2010

Va rog sa imi spuneti, acum ca nu mai facem plati anticipate in contul impozitului pe profit si ramane in vigoare impozitul minim, luam ca reper cifra de afaceri din anul 2009 pentru stabilirea acestuia, sau ramane valabila cea din 2008?
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Florin Marius Savu , Consultant fiscal 10:17, 22 Martie 2010
Se ia ca reper cifra de afaceri a anului precedent, deci - cum ati spus si dv. - anul 2009.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit anticipat srl 2010 Emanuel Raru Emanuel Raru Buna ziua, In decursul anului 2009, am platit pentru SRL-ul detinut un impozit forfetar corespunzator celei de-a doua transe 52.001->215.000 adica 4300 ... (vezi toată discuția)
Metoda de calcul cipry_blue cipry_blue Imi poate explica cineva cum se calculeaza sau unde gasesc metoda de calcul pentru impozitul pe profit, inclusiv cum se aplica penalitati. Ma refer la o firma ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit tiriplica emilia tiriplica emilia la stabilirea platilor anticipate a impozitului pe profit in 2010 conform art.34 CF se va mai tine cont de cifra de afaceri inregistrata la 31 decembrie , an ... (vezi toată discuția)