Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit minim trim 1 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit minim trim 1 2010

Va rog sa imi spuneti, acum ca nu mai facem plati anticipate in contul impozitului pe profit si ramane in vigoare impozitul minim, luam ca reper cifra de afaceri din anul 2009 pentru stabilirea acestuia, sau ramane valabila cea din 2008?
Multumesc anticipat.
Se ia ca reper cifra de afaceri a anului precedent, deci - cum ati spus si dv. - anul 2009.