Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate firma dezmembrari auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate firma dezmembrari auto

Va rog sa ma ajutati cu o filiera de inegistrari pt o firma de dezmembrari auto!!!!
Va multumesc
Mai devreme nu stiati daca sa va deschideti firma in Ungaria, cu filiala in Romania, sau numai in Romania. Acum doriti si toate inregistrarile contabile.
Ce doriti de fapt : sa faceti o comparatie intre contabilitatile din cele doua tari ?
Daca va intereseaza doar contabilitatea si aveti cunostinte in domeniu divizati intregul proces de prelucrare din cadrul societatii de dezmembrare pe etape de lucru (aprovizionare-prelucrare-vanzare) si intocmiti notele contabile distinct pentru fiecare etapa.
Nu este prea greu. Daca va impotmoliti, reveniti cu intrebari.