Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DOCUMENTE NECESARE PRESCHIMBARE COPIE CONFORMA SI TAXA ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DOCUMENTE NECESARE PRESCHIMBARE COPIE CONFORMA SI TAXA AFERENTA

In 24.04.2010 expira Copia conforma de la camionul ce il detine societatea in proprietate. Puteti va rog sa imi spuneti care sunt documentele necesare, pe langa cerere, pentru eliberarea unei noi copii conforme.
Va multumesc!
Va adresati ARR in raza teritoriala a careia aveti sediul social cu urmatoarele documente:
-cerere
-copie dupa certificatul de inmatriculare cu ITP valabil
copie CIV
certificat privind incadrarea vehiculului in normele de poluare (daca aveti curse externe)
-dovada proprietatii vehiculului (copie contract forma legalizata -daca e vorba de leasing)
-ultimul bilant al societatii -copie legalizata
-actele persoanei imputernicite sa solicite prelungirea copiei conforme (de preferat coordonatorul de transport)
Taxa este de 301 lei.

Pentru mai multe detalii, luati legatura cu ARR.