avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DOCUMENTE NECESARE PRESCHIMBARE COPIE CONFORMA SI TAXA ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DOCUMENTE NECESARE PRESCHIMBARE COPIE CONFORMA SI TAXA AFERENTA

In 24.04.2010 expira Copia conforma de la camionul ce il detine societatea in proprietate. Puteti va rog sa imi spuneti care sunt documentele necesare, pe langa cerere, pentru eliberarea unei noi copii conforme.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 09:28, 24 Martie 2010
Va adresati ARR in raza teritoriala a careia aveti sediul social cu urmatoarele documente:
-cerere
-copie dupa certificatul de inmatriculare cu ITP valabil
copie CIV
certificat privind incadrarea vehiculului in normele de poluare (daca aveti curse externe)
-dovada proprietatii vehiculului (copie contract forma legalizata -daca e vorba de leasing)
-ultimul bilant al societatii -copie legalizata
-actele persoanei imputernicite sa solicite prelungirea copiei conforme (de preferat coordonatorul de transport)
Taxa este de 301 lei.

Pentru mai multe detalii, luati legatura cu ARR.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa-mi deschid o firma de transport marfa. V2000 V2000 Buna ziua vreau sami deschid o firma de transport marfa dar cu o autoutilitara de la 2,8 t la 3,5t prelata sau dubă intre 5 si 10 europaleti in ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare pentru a inmatricula o masina Valikwl Valikwl Masina este fabricata in franta si inmatriculata in elvetia in anul 2012 si are 85000km. O primesc cadou. Pretul pe factura a fost 37000 franci. (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto Imparatu Imparatu Buna seara!Detin un autoturism proprietate personala in italia,cu toate actele in regula!cum munca nu imi permite sa stau mult timp in tara as dori sa stiu cum ... (vezi toată discuția)