Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii spor preventie (control financiar preventiv )
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

spor preventie (control financiar preventiv )

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine intr-o problema :
incepand cu data de 1.01.2010, sporul cfp intra in salariul de baza dar nu este luata in calcul la concediul de odihna. In luna maartie are concediu de odihna 15 zile cum ii calculez concediu ?
salariu de incadrare la 01.01.2010 = 2623, din care spor cfp= 264
total zile luna =23
zile co = 15
zile lucrate = 8
sp. ptr zile lucrate este = 92 ??? #-o
va multumesc .

salariu realizat:912 lei
spor cfp 92 lei
valoare CO: 15* media zilnica co
Media zilnica co :suma dec+suma ian+suma feb/ 61 zile
Sumele le stabiliti dumneavoastra luand in calcul salariul de baza realizat si sporurile cu caracter permanent (daca a realizat in fiecare luna 2623 lei, rezulta media zilnica 129 lei)