Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... examen practician insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

examen practician insolventa

Buna ziua,ma numesc Amalia Pascal,sunt avocat din 1997 in Baroul Arad,ma intereseaza sa stiu daca e adevarat ca poti deveni practician pe insolventa daca ai min.5 ani vechime in profesie,fara examen doar cu interviu.Daca nu ,in ce consta examenul.Multumesc anticipat.Paste fericit tuturor!
Este adevarat. Acelasi lucru este valabil si la notarii publici si la executaorii judecatoresti! Insa trebuie sa treceti prin furcile caudine ale unui "interviu" sa-i zicem subiectiv!B-)
intrati pe siteul unpir si veti vedea ca da toate categoriile de persoane cu studii juridice cu vechime de 5 ani in profesie exclusiv consilierii juridici pot sa acceada in profesia de practician in insolventa prin sustinerea unui interviu.